Sukces Monte Werde

Monte Werde to po włosku Zielona Góra. Miasto było organizatorem Ogólnopolskiej konferencji UTW, która była integralnie wpisana w tradycyjne święto związane z „Winobraniem”.

Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodził dwudziestolecie swojego istnienia. Była więc okazja na zaprezentowanie swojej działalności.
Bardzo podobał mi się pokaz mody i lekcja stylu dla kobiet dojrzałych. Modelkami były słuchaczki UTW. Prezentowały się niezwykle uroczo. Wszystkie sukienki, sweterki, blezery, kurteczki, można było zakupić następnego dnia u projektantki, właścicielki butiku, słuchaczki ZUTW – Alicji Zięta. Ceny były dla mnie okazyjne, więc kupiłam sobie sweterekmówi Helena Malicka z UTW przy WSG.

{gallery}moda{/gallery}

Inaugurację roku akademickiego uświetnił występ chóru „MODERATO”. W programie zatytułowanym „Zielona Góra znów nas wita” zaprezentowano piosenki o mieście i winobraniu. Na zakończenie wspólnie z chórem i z zaproszonymi gośćmi na stojąco zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Tu jest moje miejsce” mówi wzruszona Bożena Sałacińska.

{gallery}chor{/gallery}

„Teatr Tańca 50+” zaprezentował się w repertuarze ABBY. Do piosenki „Mamma Mia” choreografię opracował pedagog i tancerz Paweł Matusiak. Zespół wielokrotnie nagradzany na przeglądach, wypadł niezwykle ciekawie, wspomina Mirosława z Chojnic.

{gallery}taniec{/gallery}

Zespół Teatralny „Monte Verde” , zaproponował uczestnikom konferencji , kabaret pt. „Biuro matrymonialne i nie tylko ….”. Studenci – seniorzy grali swoje role, jak zawodowi aktorzy. Podziękowaniem za ich kunszt, były owacje na stojąco! W imieniu widzów podziękowałam zespołowi za piękny występy wszystkich zespołów ZUTW. Złożyłam również deklarację Zofii Banaszak w obecności uczestników konferencji, że za rok studenci – seniorzy z Inowrocławia również przedstawią swój kabaret. Nie mamy jeszcze zespołu teatralnego, więc moja deklaracja jest trochę na wyrost. Ale zrobię wszystko, aby dotrzymać słowamówi Katarzyna Pałasz z Inowrocławia.

{gallery}kabaret_zielona{/gallery}

Osiemset studentów – seniorów Zielonogórski ego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dysponuje pomieszczeniami piwnicznymi biblioteki. Sami zaadoptowali je na funkcjonalne pomieszczenia, gabinety, sale ćwiczeń i spotkań. Jest czego pozazdrość, mówi Renata Repińska.

{gallery}zutw{/gallery}

Sukces ZUTW jest również sukcesem miasta. Włodarze ściśle współpracują z Zofią Banaszak. Podczas inauguracji roku akademickiego, Prezydent wręczył Jej insygnia władzy. Zaprosił uczestników konferencji na Koncert Winobraniowy w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej. Niezwykłym gościem wieczoru był tenor z Rosji Valentin Suhodolets, który czterokrotnie bisował „Kalinkę”, a oklaskom na stojąco i tak nie było końca.

{gallery}koncert{/gallery}

Napisz komentarz