Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Opinie o Ogólnopolskiej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku i o Zielonej Górze

Opinie o Ogólnopolskiej Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku i o Zielonej Górze

Ogólnopolska Konferencja UTW w Zielonej Górze

Co o konferencji, o naszym mieście i o nas, zielonogórzanach, twierdzą inni? Mieszkańcy dużych, małych i maleńkich miast, którzy przyjechali do winnego grodu z różnych stron Polski. Zapraszam do lektury.
Helena Malicka z UTW Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Jestem zauroczona wami wszystkimi, waszą organizacją, waszym ciepłem i oddaniem sprawom emerytów. Jestem naprawdę zauroczona miastem i czuję się przeszczęśliwa, że tutaj przyjechałam i, że mogłam w tej konferencji uczestniczyć. Wybraliście bardzo dobre tematy na konferencję, przedstawione zostały bardzo ciekawie z przyjemnością słuchałam.

Bożena Sałacińska z Kazimierzowskiego UTW w Bydgoszczy
– W Zielonej Górze jestem po raz pierwszy i jestem mile zaskoczona jeżeli chodzi o urodę miasta i organizację konferencji, a najbardziej z tego wszystkiego urzekła mnie harmonia ludzi, którzy tę konferencję tworzyli i synchronizowali wszystko tak, żebyśmy mogli, jak najwięcej poznać, zobaczyć. Najbardziej jednak urzekło mnie to, że wszyscy tutaj jesteście takimi pasjonatami tego, co robicie. Dyrektor waszego muzeum, czy dyrektor biblioteki, wasz Prezydent Miasta, no i nasza organizatorka konferencji, wszyscy są tacy życzliwi w stosunku do siebie. Widać, że ze sobą współpracują, o wszystkim wiedzą, żyją tym, są bardzo serdeczni i ciepli.
Ja tutaj składam jeszcze szczególne podziękowania dla wszystkich tych słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy otoczyli nas ogromną opieką i troską. Zawsze potrafili wytłumaczyć, co, jak, byli pilotami wycieczek, bo przy każdym budynku mogli o nim ciekawie opowiedzieć. Teraz jesteśmy w Palmiarni i mogę powiedzieć, że moja Bydgoszcz jest trzy razy większa, ale niestety takiej palmiarni nie mamy. Panuje tutaj wspaniała atmosfera, ale już muszę kończyć, bo koleżanki mi tutaj podpowiadają, że za długo mówię. Dziękuję, dziękuję, dziękuję.

Elżbieta Banasiak – Góra Kalwaria. Prawniczka, która prowadzi wykłady z prawa na uniwersytetach trzeciego wieku.
 – Ta konferencja była najlepszą okazją do tego, żeby ludzie z całej Polski się spotkali i poznali, żeby się polubili, wymienili się swoimi doświadczeniami. To może jest niemożliwe, żeby w tym wieku nawiązywać nowe przyjaźnie, ale okazało się, że w przypadku UTW, jest jednak możliwe. Są grupy, które te przyjaźnie tutaj nawiązały i…(moment zastanowienia) kochamy się po prostu. Powiem jeszcze, że zawiązaliśmy taki Klub Miłośników Konferencji.

Dodaj komentarz

Close Menu