„Mała Syrenka” Andersena!

 Film, który kręcimy,  to adaptacja „Małej Syrenki” Andersena. Wersja, którą realizujemy jest symboliczną opowieścią o podróży, uczuciach i wolności. W naszych realizacjach biorą udział wszyscy, którzy mają taką potrzebę. Jesteśmy w różnym wieku, wykonujemy różne zawody. Od kilku lat regularnie spotykamy się i wspólnie pracujemy nad projektamimówi reżyserka i malarka Marta Filipiak.

Spotkanie z planem filmowym był dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Miałam okazję poznać szerokie spektrum pracy osób związanych z filmem. Nasza grupa nie tylko grała w filmie. Brałyśmy również udział w przygotowaniu scenografii i kostiumów. Przez prawie tydzień mieszkałyśmy w Pałacyku Myśliwskim w Lubostroniuwspomina Jola Wasielewska.

Premiera filmu nastąpi prawdopodobnie w miesiącach letnich w 2014 roku  w Lubostroniu. Z utęsknieniem czekam na nią, aby zobaczyć efekty swojej pracy. Niewątpliwym przeżyciem dla mnie będzie zobaczenie siebie na dużym ekraniemówi zadowolona z przygody filmowej, Ania Gaczek.

Grupa kijkarzy mogła również skorzystać z możliwości statystowania w filmie. Niestety nikt nie zgłosił się w wyznaczonym terminie. Prawdopodobnie zniechęciła ich pogoda. Zdjęcia kręcone były w Myślęcinku w plenerze przy niskiej temperaturze i padającym śniegu. Dla naszych  seniorów było to chyba zbyt trudne zadanie!

Zdjęcia z planu filmowego udostępniła pani reżyser.

 {gallery}syrenka{/gallery}

Napisz komentarz