Recydywiści w Sądzie

–  Ponad rok temu poszukiwaliśmy  statystów z Bydgoszczy do dwóch odcinków serialu  „Prawo Agaty”. Poprzez stronę internetową dotarliśmy do Rady Słuchaczy KUTW. Produkcja serialu była bardzo zadowolona z poprzedniej współpracy z seniorami. Teraz kiedy ekipa filmowa ponownie kręci  sceny w Bydgoszczy, zaprosiliśmy na plan filmowy, sprawdzonych statystów. Tym razem sceny do serialu kręcone będą w  budynku Sądu Rejonowego, na lotnisku  oraz w kinie „Orzeł”mówi Marta Wojciechowicz z firmy „STARS” .

Na planie Prawa Agaty” jestem po raz  drugi. Bardzo chętnie zgodziłem się na statystowanie.  Jest to jedyna okazja do podpatrzenia pracy ekipy filmowej.  Udział w tym odcinku serialu był dla mnie świetną przygodą. Poznałem nowych aktorów – m.in. bardzo kruchą, drobniutką Annę Milewską, która występowała w podwójnej roli – sióstr bliźniaczek. Miałem okazję porozmawiania  i pożartowania  z Piotrem Deskur. Na planie filmowym grał rolę prawnika reprezentującego ZUS. Z koleżanką uznaliśmy, że musimy się sfotografować z przedstawicielem instytucji, którą bardzo lubimyżartuje Maciej Banasiak.

Ekipa filmowa tym razem nagrywała zdjęcia do  11 odcinka  III serii  „Prawa Agaty” . Pierwszego dnia zdjęciowego towarzyszyły mi na planie filmowym jeszcze dwie osoby z KUTW. W kolejne dni w rolę statystów wcielą się następne chętne osoby z naszego uniwersytetu. Zasada jest bowiem taka, że na każdy dzień  zapraszani są inni statyścimówi Andrzej Bohatyrewicz.

Serial  świetnie promuje nasze miasto. Były już wcześniej ujęcia w plenerze  m.in. na stadionie, na Wyspie Młyńskiej, Starym Rynku, nad Brdą. Tym razem  ekipa filmowa  będzie realizowała ujęcia  na lotnisku, w kinie „Orzeł”.  Sala sądowa była już w budynku  naszego Copernicanum. Dwukrotnie w  Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Tym razem ze szczególną uwagą przyglądałam się witrażom, klatce schodowej i pięknym posadzkom sądu.  Wszystko starałam się sfotografować. Nie byłam jedyną osobą, która uległa urokowi budynku, który niestety nie zawsze kojarzy nam się dobrze. Mam nadzieję, że widzowie  poprzez serial zakochają się w piękniejącej coraz bardziejBydgoszczy, uzupełnia  Bożena Sałacińska.

{gallery}recydywisci{/gallery}

Napisz komentarz