Bachus zastąpił prezydenta

Bachus zastąpił prezydenta

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, przekazuje we wrześniu klucze do bram miasta w ręce Bachusa.  Akt ten symbolicznie rozpoczyna obchody winobrania.
 
Winobranie jest świętem nie tylko mieszkańców miasta. Do Zielonej Góry przyjeżdżają turyści z kraju i zagranicy. Przyświeca im chęć poznania tradycji związanych z produkcją polskiego wina oraz udział w licznych imprezach towarzyszących ( kulturalne, promocyjne i handlowe). W tych dniach miasto tętni życiem od wczesnych godzin rannych do późnej nocy.

Nasz korowód jest największym tego typu świętem wina w Polsce. Tegoroczna ekologiczna impreza odbywała się pod hasłem „Zielona Zielona Góra”. Barwna i głośna winobraniowa parada jest ostatnim dniem panowania Boga Wina, czyli Bachusa. Ten wesoły Bożek przez tydzień rządził Zieloną Górąmówi z dumą, zielonogórzanka, Zosia Banaszak.

Kutw-owicze wybrali się do Zielonej Góry na zakończenie obchodów winobraniowych. Zaraz po przyjeździe do miasta, poszli obejrzeć korowód. Brali w nim  udział aktorzy, szczudlarze, zespoły taneczne oraz muzyczne. Prezentowały się winnice, które częstowały widzów winem białym i czerwonym. Najliczniejszą grupę stanowiła młodzież z zielonogórskich szkół. Przemarsz był również okazją do prezentacji zespołów ludowych, szkół tańca i sekcji sportowych.

Po zachwycającym pochodzie zwiedziliśmy jeszcze piękną, Zielonogórską Starówkę. Tak bogatej oferty handlowej jaką oferowały licznie zgrupowane tu stragany i stoiska nie widziałam w żadnym innym mieściemówi zachwycona Maria Humerska.

Miasto bardzo mi się podobało. Widać, że ma dobrego gospodarza. Mieszkańcy są pogodni i weseli. W końcu Zielona Góra jest zagłębiem kabareciarskim dodaje zawsze pogodna i uśmiechnięta Zosia Jaworska.

Więcej zdjęć na www.senioralna.tv

{gallery}zielona{/gallery}

 

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

Close Menu