Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wycieczka pełna przygód, prezentów i niespodzianek

Wycieczka pełna przygód, prezentów i niespodzianek

Wycieczka do Zielonej Góry na święto winobrania przygotowywana była przez kilka miesięcy. Wszystko załatwiane było z dużym wyprzedzeniem ze względu na to, że we wrześniu do „winnego grodu” przyjeżdża zwiększona liczba turystów. Uczestnicy wycieczki zgłosili się na miejsce zbiórki na parkingu przy Pałacu Młodzieży. Tam też wyznaczyli sobie spotkanie związkowcy jadący na manifestację do Warszawy. Natłok autokarów i samochodów osobowych spowodował, że doszło do drobnej  stłuczki. Była interwencja policji. Skończyło się mandatami dla wszystkich. Z godzinnym spóźnieniem, w nieco nerwowej atmosferze, w deszczowej pogodzie wyruszyliśmy po przygodę.

Gdy ruszyliśmy, w autokarze  zapanowała radość i spokój. Seniorzy otrzymali do poczytania gazety i biuletyny polonijnych UTW działających zza wschodnią granicą i w Austrii. Cukierki i drobne gadżety od sponsorów spowodowały, że wszyscy szybko zapomnieli o nieprzyjemnej sytuacji.

Do siedziby Zielonogórskiego UTW wybraliśmy się z dwoma dużymi kartonami materiałów reklamowych, które otrzymaliśmy od posłów : Teresy Piotrowskiej, Iwony Kozłowskiej, Pawła Olszewskiego, Łukasza Krupy, senatora Andrzeja Kobiaka  oraz europosłów  Janusza Zemke  i Tadeusza Zwiefkę. Materiały reklamowe dostaliśmy  także z wydziałów promocji Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Dzięki  albumom, upominkom i gadżetom mogliśmy godnie reprezentować nasze miasto i Uniwersytet.

Prezes Leszek Bokej  z wytwórni wód mineralnych w Ostromecku wyposażył wycieczkowiczów w   zapas wody  mineralnej. Właściciel  „Tropikalnej Wyspy”, firmy handlującej ekskluzywnymi owocami i warzywami, podarował nam na podwieczorki pyszne, złociste kiwi.

Właściciel „Motelu 118” w Zielonej Górze ufundował  nam ognisko, które nie było w programie. Dzięki Jego uprzejmości mogliśmy spotkać się z Zarządem Zielonogórskiego UTW. Jedząc wspaniałe pieczone kiełbaski, prześcigaliśmy się z naszymi gośćmi na żarty, humory i kawały, nie zawsze grzeczne!  Pani menadżer motelu z kolei zadbała o to, żebyśmy się dobrze bawili podczas naszego wieczorku integracyjnego. U nas było niezwykle wesoło. W sąsiedniej sali natomiast odbywało się wesele. Zaprosiliśmy więc do nas Parę Młodą, aby złożyć jej życzenia oraz wykrzyczyć tradycyjne „gorzko”.

Kolejną niezaplanowaną przygodą było odkopywanie  autokaru. W czasie naszej wizyty w winnicy, autokar” osiadł” na miękkim gruncie. Mieliśmy – ogromne szczęście, że w pobliżu stał samochód – dźwig. Bardzo pomocna była miejscowa starsza pani, która poszukała wśród sąsiadów osoby, które mogły nam pomóc. Kutwo-wicze zamiast się przejąć, podjęli próby wyuczenia się kroków „ tańca w kręgu”. Byli również tacy, którzy pozowali do zdjęć, aby pokazać jak odkopują koła autokaru.

Szczęśliwi i zadowoleni po występie grupy tanecznej i kabaretu „Monte Werde” z Zielonej Góry, wyruszyliśmy w drogę powrotną. W restauracji w Świebodzinie podziękowaliśmy pilotowi Jerzemu Bittnerowi i kierowcy Mariuszowi Baj za pełną realizację naszego programu. Osobne podziękowania były dla Danuty Chiberskiej, która nie jest naszą słuchaczką, ale od kilku lat, przygotowuje dla nas nieodpłatnie cudowne laurki wykonane techniką orgiami. Jej prace są tak piękne, że aż żal przekazać je dalej. Cieszy jednak to, że sprawiają one  ogromną radość ofiarowanym.

W autokarze KUTW-owicze otrzymali kolejne drobne upominki za wspaniałą koleżeńską atmosferę, zdyscyplinowanie, uśmiech i radość ze wspólnego przebywania.

Reasumując uważam wycieczkę za niezwykle udaną dlatego, że włączyli się w jej organizację najważniejsze osoby i instytucje z regionu. Słuchacze ZUTW przygotowali dla nas piękne spotkanie, przejęli nad nami opiekę, od momentu wjazdu do miasta. Dopisali sami uczestnicy pomagając w prawidłowym jej przebiegu. Można powiedzieć, ze „sukces ma wiele matek”. Za to wszystko, Wszystkim serdecznie Dziękujęmówi szczęśliwa Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.

{gallery}podziekowania{/gallery}

 

Close Menu