Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Pęd do wiedzy i umiejętności

Pęd do wiedzy i umiejętności

 

W nowej, pięknej  pracowni  komputerowej w Bibliotece Głównej UKW, rozpoczęły się zajęcia. Wszystkich chętnych do zgłębiania arkanów wiedzy w zakresie obsługi komputera podzielono na dwie grupy, dla początkujących i zaawansowanych.

Utworzyliśmy aż trzy grupy, po 15 osób, dla początkujących. Jest to grupa niejednorodna w zakresie swoich umiejętności. Są tacy, którzy pierwszy raz trzymali myszkę w ręku oraz tacy, którzy mają już adres poczty internetowej i potrafią z niej skorzystać mówi Patryk Kawalec.

– Na pierwszych zajęciach omówiliśmy podstawy obsługi komputera. Potem przeszliśmy do ćwiczeń tworzenia nowego folderu i dokumentu tekstowego. Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zaangażowani w to co robią. Cieszyły ich każde drobne sukcesy. Sami chyba sobie nie dowierzali, że ćwiczenie wykonali poprawniecieszy się ze słuchaczami, Dawid Kaniewski.

Mamy dwie grupy 15-osobowe dla zaawansowanych. Po wstępnych rozmowach ustalimy program zajęć. Musimy poznać potrzeby edukacyjne ludzi, którzy już radzą sobie w sieci dodaje, Patryk Kawalec.

 – Na kurs zapisałam się dlatego, że mam córkę  w USA. Poznanie możliwości elektronicznego kontaktu z moimi najbliższymi uważam za niezbędną konieczność. Do tej pory kontaktowałam się z nimi wyłącznie telefonicznie, a teraz chcę rozmawiać z nimi przez Scape. To pozwoli mi na częstsze i dłuższe rozmowy. Poza tym na bieżąco będę mogła oglądać swoje wnuczęta na wizji z czego bardzo się cieszę –  mówi nowa internautka,  Halinka Bąk.

Bardzo cieszy mnie to, że cały czas zmniejsza  się ilość osób tzw. e-wykluczonych. Na ten moment pozostanie niewielka ilość słuchaczy, która z różych powodów takiej próby zaprzyjaźnienia się z nowymi technologiami przełomu XX i XXI wieku, nie podjęła mówi zadowolona Bożena Sałacińska.

{gallery}komputery{/gallery}

 

Close Menu