Nie tylko mnie się udało!

Nie tylko mnie się udało!

Niedawno obchodziliśmy  7 Urodziny KUTW.  Była więc okazja do prezentacji  naszego dorobku,umiejętności, zdolności oraz kreatywności. Pokazaliśmy gościom, a przede wszystkim samym sobie, że mamy czym się pochwalić. Są wśród nas aktorzy, statyści filmowi, modele i modelki. Mamy uzdolnionych tancerzy, malarzy, fotografów, twórców origami i decupage. Od ponad  roku funkcjonuje zespół wokalny. Jest również  grupa miłośników poezji.  Jej członkowie nie tylko pięknie recytują wiersze, ale również piszą nowe strofy.

– Nie jesteśmy więc tylko odbiorcami kultury. Jesteśmy  również jej twórcami. Mamy wiele utalentowannych słuchaczy. Nadszedł więc czas, aby poddać się ocenie. Powinniśmy zgłaszać swój udział do różnego rodzaju konkursów i przeglądów zachęca przewodnicząca Rady Słuchaczy.

Wśród nas są już laureaci konkursów. Bożena Sałacińska, Barbara i Tadeusz Kochańscy są zwycięzcami konkursu „Stylowy senior”. Zespół Teatralno – Kabaretowy GALIMATIAS  jako pierwszy wystartował w konkursie ARS-2014. Tym razem nie odniósł sukcesu , ale wszystko jest na najlepszej drodze. Ostatnio do stolicy na ogólnopolski przegląd twórczości senioralnej pojechała grupa wokalna „Anutki”.

Cieszy mnie to, że coraz odważniej bierzemy udział w konkursach. Każda prezentacja umiejętności słuchaczy KUTW wpływa na naszą rozpoznawalność, nie tylko lokalną. Docenić należy także występy publiczne „Galimatiasu” oraz „Przebiśniegów”mówi z dumą Krystyna Berg.

Jest wiele senioralnych konkursów, festiwali oraz olimpiad  sportowych. Niedawno zakończyła się olimpiada w Łazach. Był ogólnopolski konkurs nordic walking w Grudziądzu. Jestem przekonana o tym, że wśród naszych słuchaczy są potencjalni zwycięzcy i w tych dziedzinach. Sama mogłabym wystartować na pływalni lub w kajakarstwie mówi organizatorka krajowych, międzynarodowych, letnich i zimowych spływów kajakowych  – Krystyna Czerwińska.

Z ostatniej chwili:
Zespół Wokalny KUTW zdobył III miejsce w ogólnopolskim przeglądzie twórczości senioralnej!  GRATULUJEMY!

 {gallery}dyplom{/gallery}

Dodaj komentarz

Close Menu