Integracja i wypoczynek

W programie wyjazdu była przede wszystkim integracja grup, które poznały się na cyklicznych spotkaniach – „Powitanie lata w Inowrocławiu”.

Sześćdziesięcioosobowa grupa seniorów zamieszkała w Hotelu „Trzy Korony”.  Wieczorem, po niezbyt wyczerpującej podróży, właściciel hotelu Bartłomiej Murowski, zaprosił wszystkich na zabawę taneczną z DJ. Kolejną atrakcją pobytu proponowaną przez hotel, był występ grupy regionalnej, która zaprezentowała program słowno – muzyczny w języku kaszubskim. Było również ognisko. Wszyscy poza zjedzeniem pysznych pieczonych kiełbasek, prześcigali się w śpiewach piosenek biesiadnych. Do śpiewu zachęcał organista – senior z Inowrocławia. Zespół Teatralno – Kabaretowy „Galimatias” w rewanżu, następnego dnia  zaprezentował przyjaznemu UTW, program,  pt. „Wesołe jest życie staruszka” wspomina Bożena Sałacińska.

W programie tygodniowego pobytu w Jastrzębiej Górze były wycieczki krajoznawczo – turystyczne. Był wyjazd do miejscowości Hel, gdzie największą atrakcją była obserwacja karmienia fok, w miejscowym „Fokarium”. Były również wycieczki do Władysławowa i Wejherowa. Krótkie wypady do okolicznych miast były możliwe z uwagi na to, że autokar  był cały czas do dyspozycji wypoczywających. Poza wyjazdami seniorzy poznali miasto, chętnie wędrowali po plaży z kijkami i beż, wdychając świeże morskie powietrzedodaje Katarzyna Pałasz.

Ostatniego dnia pobytu była kolejna zabawa, na pożegnanie. Wszyscy jak zwykle świetnie się bawili. Długo wspominać będą to, co tam przeżyli. Nie zapomną również pysznego jedzenia, które serwowała hotelowa kuchnia. W drodze powrotnej do swoich miast, seniorzy odwiedzili jeszcze Szymbark.

{gallery}gwiazda_polnocy{/gallery}


 

Napisz komentarz