Nagroda i dyplomy dla KUTW

 Spotkanie rozpoczął zespół Bebenova. Artyści na wstępie brawurowo wykonali popularne utwory muzyczne z lat trzydziestych. Nastrojowa muzyka wywołała uśmiech na twarzach licznie zebranych słuchaczy. Dyrektor MCK, Marzena Matowska, powitała seniorów oraz gości honorowych. Urząd Miasta reprezentowali prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski oraz wiceprezydent Elżbieta Rusielewicz. Zapewne zbliżające się wybory spowodowały, że na sali zasiedli również przedstawiciele większości opcji politycznych działających w naszym mieście.

Następnie Rafał Bruski wręczył Nagrody Prezydenta Miasta. Bydgoska Rada Seniora zarekomendowała do wyróżnienia osoby związane z Uniwersytetami Trzeciego Wieku. Wśród nich znaleźli się Bożena Sałacińska z Kazimierzowskiego UTW, Zenobia Frelichowska z Bydgoskiego UTW, Grażyna Lewandowska z UKW przy Wyższej Szkole Bankowej oraz Elżbieta Rudzińska z UTW przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Jedynym mężczyzną w tym zacnym gronie był Kordian Kaniecki. Na zakończenie spotkania zebrani wysłuchali koncertu piosenek przedwojennych w wykonaniu zespołu Opery Nova. Wspólne śpiewy starych przebojów były możliwe dzięki temu, że organizatorzy rozdali wszystkim śpiewniki specjalnie przygotowane na tą okazję.

W czasie trwania uroczystości w MCK, w Copernicanum był wykład dr Ilony Piotrowiak z Warszawy. Po nim  Rada Słuchaczy przedstawiła KUTW-owiczom propozycje programowe na najbliższe dwa tygodnie. „Modelkom”, uczestniczącym w pokazie mody w Focus Mall, dyplomy w imieniu organizatora, wręczył Andrzej Zasada.  

{gallery}nagroda{/gallery}


 

Napisz komentarz