Wieczór Wigilijny z panią Prezydent

W Klubie – Restauracji „Vena” słuchacze KUTW zorganizowali spotkanie wigilijne. Gośćmi honorowymi były dwie panie, Elżbieta Rusielewicz, viceprezydent miasta Bydgoszczy oraz pełnomocnik Rektora UKW, Elżbieta Krzyżanowska. Naszym muzykiem był Jurek Paterski. Dzięki niemu udało się nam pięknie zaśpiewać polskie kolędy.

Na początek przyjęliśmy życzenia od organizatorki, Jadwigi Obrzeżgiewicz, członka Rady Słuchaczy. Potem, w imieniu swoim i Prezydenta Miasta Bydgoszczy, życzenia złożyła pani Elżbieta Rusielewicz. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia na święta i nowy 2015 rok. Po spożyciu obfitego posiłku, odwiedził nas Mikołaj, w rolę którego wcielił się Józek Turek – relacjonuje Maja Puchalska.

Mikołaj rozdawał wszystkim teczki, których fundatorem była firma VauPe. Mając numerowane losy, mogliśmy odebrać prezenty fundowane przez firmę „Domik”. Można było wylosować korkociąg, cukiernicę, półkę trójdzielną lub z ręcznikiem jednorazowym mówi zadowolona Krysia Mitkowska.

Podczas wykładu słuchacze KUTW otrzymali książki od pani Rzecznik Praw Obywatelskich,Ireny Lipowicz. Każdy mógł dostać   jedną pozycję. Z uwagi na duże zainteresowanie, wszystkimi tytułami, komplet książek, do ewentualnego wypożyczenia, otrzymali członkowie Rady Słuchaczy.

To nie koniec prezentów i niespodzianek. Na pięknie przystrojonych stołach, znalazły się małe prezenciki, w których była pomadka nawilżająca usta, owocowa herbatka, próbka kremu, orzech. Grupa origami pod okiem Ani Kuś,  przygotowała aniołki, które dodatkowo dekorowały stół.

– Zaskoczeniem dla wszystkich były umiejętności Danki Kulas, która zaimponowała grą na akordeonie. Wydaje mi się, że Ania Jarocińska spróbuje ją wykorzystać jako akompaniatora dla kabaretu śmieje się Krysia Berg.

Właścicielka Klubu Vena popisała się piękną recytacją wiersza. Zadeklarowała również zapisanie się  na KUTW. Z takimi umiejętnościami może zapisać się do naszej grupy  – mówi Lilka Kazubowska z „Przebiśniegów”.

Na pożegnanie, Jadzia Obrzeźgiewicz i Halinka Idzikowska – Banasiak podziękowały Jurkowi Paterskiemu i personelowi restauracji. Wszyscy otrzymali prezenty za swój profesjonalizm.  

{gallery}rusielewicz{/gallery}


 

Leave a comment