W Światowym  Dniu Chorób Rzadkich

W Światowym Dniu Chorób Rzadkich

                                                     Dzień Chorób Rzadkich w 2015 roku przebiegał pod hasłem:

                                                                                   Życie z rzadką chorobą
                                                                                  Wspólnie, dzień po dniu

Dnia 28 lutego 2015 r. podczas święta chorób rzadkich, prowadzona była akcja „Pomocna dłoń dla Chorób Rzadkich”. Na ulicach Bydgoszczy byliśmy edukatorami i  opowiadaliśmy zainteresowanym o idei Dnia Chorób Rzadkich.  Wręczaliśmy ulotki informacyjne i zaproszaliśmy do włączenia się do  akcji.  Aby wesprzeć nas w promocji tego, co  robimy należy wykonać fotografię z wyciągniętą do przodu, otwartą dłonią i opublikować ją na swoim profilu Facebook – zachęca student medycyny, Marcin Kawałkiewicz.

Przewodnicząca sekcji ekologiczno – zdrowotnej w tym szczególnym dniu zorganizowała spotkanie ze studentami medycyny Colegium Medicum w Bydgoszczy. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchania wykładu na temat ostoroporozy oraz koniecznej diecie w trakcie jej leczenia. Potem każdy miał okazję zbadania poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, poziomu tkanki tłuszczowej oraz ilości wody w organiźmie.

Studenci medycyny: Monika Sypniewska, Joanna Dworzyńska, Karina Chmielarz, Marta Staszak i Marcin Kawałkiewicz spotkali się z naszymi słuchaczami po raz drugi. Zawsze są profesjonalnie przygotowani, życzliwi i uśmiechnięci. Za okazane serce i radość życia, serdecznie im podziękowaliśmy relacjonuje Krystyna Wanat.

{gallery}rzadkie_choroby{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu