KUTW-owicze na szlaku bursztynowym

Na bursztynowym szlaku – życie mieszkańców Pomorza w czasach imperium rzymskiego, to tytuł lekcji muzealnej jaką odbyli słuchacze KUTW, w bydgoskim muzeum.
Jak żyli nasi przodkowie, gdzie mieszkali, czym się zajmowali, jakimi narzędziami się posługiwali, w jaki sposób chowali swoich zmarłych w czasach, kiedy w Europie rozkwitała cywilizacja imperium rzymskiego opowiedziała  nam pani kustosz- Jolanta Szałkowska – Łoś, wspomina  Miecia Knitter.  

– Ciekawe były porównania  informacji o życiu mieszkańców z terenów ziem polskich z  wiadomościami o życiu Rzymian. Niestety już wtedy bardzo odbiegaliśmy od rozwoju innych cywilizacji. Mogliśmy to porównać na przykładzie architektury, rozwiązań technicznych oraz ubioru. Zobrazowała nam to prezentacja slajdówmówi Lilka Gajewska.

W bydgoskim muzeum mamy bardzo ciekawe rozwiązania techniczne. Można było oglądać różne prezentacje multimedialne. Najwięcej radości sprawiła nam możliwość zrobienia sobie zdjęcia w stroju z omawianej epoki. Nowinką techniczną dla nas było to, że mogliśmy je sobie wysłać na swojego maila mówi ze zdziwieniem Alicja Grzegórska.

Kto nie był na tym niezwykle interesującym spotkaniu ze sztuką, niech spróbuje odpowiedzieć na pytanie: Co to jest umba z kolcami? Poprawność odpowiedzi sprawdzi organizatorka spotkania –  Miecia.

{gallery}bursztyn{/gallery}


 

Napisz komentarz