Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

Od 1990 roku w Polsce obchodzony jest dnia 22 kwietnia,  Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu, ekolodzy oraz organizacje zajmujące się odzyskiem surowców  promują  postawy proekologiczne wśród społeczności lokalnych.

Słuchacze KUTW wybrali się do Myślęcinka samochodami, rowerami, pieszo. W Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej seniorzy obserwowali zajęcia edukacyjne. Dla maluchów z bydgoskiej szkoły Breila lekcję ekologiczną, prowadziła Olechna Wojtecka. Natomiast Marek Błaszek z gimnazjalistami z Radzynia Chełmińskiego prowadził zajęcia labolatoryjne. Młodzież badała stopień zanieczyszczenia wody.

Mieliśmy zamiar biernie uczestniczyć w zajęciach przygotowanych  dla dzieci i młodzieży. Nasza ciekawość jednak spowodowała że wykazaliśmy się dużą aktywnością. Poprosiliśmy nawet o umożliwienie oglądania preparatów pod mikroskopemśmieje się  Kazia Kowalczyk.

– Do Kujawsko – Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej zabraliśmy prezenty. Wszystkim maluszkom wręczyliśmy domina, a Wojciechowi Zalewskiemu (nauczycielowi biologii)  Maciej i Andrzej przekazał 10 książek pt. „O ociepleniu klimatu na chłodno”. Będą one wykorzystane jako nagrody, za udział w szkolnym konkursie ekologicznym. Mogliśmy być hojni dla dzieci i młodzieży dzięki Fundacji „Ziemia i Ludzie” mówi Zosia Kasprowicz.

Po zajęciach w Centrum, delektowaliśmy się słoneczną  pogodą. Idąc podziwialiśmy budzącą się przyrodę. Przy kwitnacych drzewach i krzewach, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. A potem poszliśmy, zgadnijcie dokąd ? –  pyta Basia Pazgrat.

{gallery}swieto_ziemi{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu