Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wszyscy powinni się ruszać !

Wszyscy powinni się ruszać !

 

“Rusz tyłek”, to hasło klubu fitness, zachęcające bydgoszczan do aktywności ruchowej. “Od zawału serca uciekaj na własnych nogach” – to tytuł artykułu w miesięczniku “UTW bez granic”. O znaczeniu aktywności ruchowej nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety, mimo posiadanej wiedzy, udział słuchaczy KUTW w zajęciach sportowych jest coraz mniejszy. A szkoda !

– Od października działają u nas sekcje sportowe, które realizują program dostosowany do naszych możliwości fizycznych.
Zajęcia z gimnastyki odbywają się 2 razy w tygodniu, w środy i piątki od godz. 9.oo do 10.oo w sali Kinoteatru “Adria”. W tej samej sali we wtorki od 10-3o do 11-30 można skorzystac z zajęć tai chi.
W Myślęcinku (na pętli tramwajowej) spotykają się dwie grupy nordic walking. W poniedziałki od godz. 9-oo do 11-oo oraz we wtorki od 10-oo do 12-oo.  Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów, pracowników naukowych UKW.
Od roku działa u nas sekcja rowerowa, ktora organizuje rajdy 10-15 km w tempie dostosowanym do kondycji  uczestników mówi koordynatorka sekcji sportowych – Basia Wojciechowska.

Przez sześć lat korzystałam z zajęć nordic walking. W tym roku akademickom odpuściłam. Wracając po roku, stwierdziłam, że nie mam kondycji. Zachęcam więc do udziału w zajęciach sportowych, abyście nie doszli do takiego przykrego stwierdzenia jak, ja mówi z żalem do siebie, Bożena Sałacińska.

Spacer nordic walking z dr Błażejem Stankiewiczem był jak zwykle udany. Były ćwiczenia gimnastyczne przed i po wysiłku. Wędrowaliśmy pięknymi ścieżkami leśnymi i kwitnącymi łąkami. Dookoła oglądaliśmy  drzewa i krzewy obsypane kwiatami. Humory jak zwykle wszystkim dopisywałymówi z uśmiechem,  Ania Kaźmierczak.

{gallery}wiosenne_kijki{/gallery}

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu