Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

KUTW-y w TVB

KUTW-y w TVB

Nasi słuchacze  zostali zaproszeni do udziału w programie, emitowanym “na żywo”. Panelistami w  “Samorządnych” byli: profesor Roman Ossowski, Monika Chlebicz z KWP, Piotr Adamczewski, dyrektor delegatury Urzędu Ochrony Konsumentów oraz  Zdzislaw Tylicki, prezes Zarządu Wojewódzkiego Emerytów i Rencistów.

Zaproszeni goście oraz seniorzy  siedzący na widowni, widownia dyskutowali na temat zagrożeń ze strony przestępców stosujących metodę np. “na wnuczka”. Wszyscy jednoznacznie stwierdzili, że oszuści stosują coraz bardziej wyrafinowane i zuchwałe metody, których celem jest zdobycie pieniędzy. Ich ofiarami są najczęściej osoby starsze. Zdaniem widzów (sonda SMS) programy pomocy seniorom w tej dziedzinie są mało skuteczne.

Podczas programu wspomniałam, że na KUTW mieliśmy wykład pani Moniki Herman z KWP na temat jak uchronić się przed przestępstwami relacjonuje Jadzia Obrzeżgiewicz.

W czasie programu omawiano również przypadki oszustw, które opisane są w artykule, zamieszczonym na naszej stronie, pt.”Fałszywi funkcjonariusze CBŚ okradli dwójkę seniorów z Bydgoszczy” uzupełnia Krysia Berg.
Zdjęcia:

{gallery}samorzadni{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu