Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Festiwal Twórczości UTW

Festiwal Twórczości UTW

 

 Sukces Renaty

Akademicka Fundacja Gaudeamus wraz z Regionalną Siecią Uniwersytetów Trzeciego Wieku WSG otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu pod nazwą „Festiwal Twórczości Uniwersytetów Trzeciego Wieku”.
Celem projektu był rozwój aktywności twórczej, propagowanie i prezentacja twórczości własnej oraz innych autorów, integracja środowisk Uniwersytetów Trzeciego Wieku, pokonywanie problemu samotności wśród osób starszych, organizowanie czasu wolnego dla osób po 50 roku życia poprzez organizację imprez artystycznych.

Festiwal adresowany był do seniorów, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności artystyczne na scenie. Miał charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w kategoriach: taniec,śpiew, teatr-kabaret.

W kategorii poezja poza Renatą Repińską wystąpili: Zdzisław Wesołowski z Tucholi oraz  Halina Pietsch i Elżbieta Borczyk ze Złotowa.

Konkurentami naszego Zespołu Wokalnego “A-nutki” byli: Zespół Ludowy “Złotniczanki” ze Złotnik Kujawskich, Zespół Biesiadny z Kamienia Krajeńskiego, Zespół Wokalny “Wrzos” z Sicienka, Zespół wokalny  “OLIBABKI” ze Złotowa, Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Rojewa.
W kategorii taniec, zwyciężyła grupa “Taniec w kręgu” z UTW przy UTP. Najlepszym tearem okazała się “Nasza klasa” z BUTW. Renata Repińska swoim występem ujęła jurorów. Zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. W nagrodę otrzymała: puchar, dyplom i drobny upominek. Zespół Wokalny “A-nutki” nagrodzony został dyplomem za uczestnictwo. KUTW – jako instytucja otrzymała puchar, za aktywne uczestnictwo w I Festiwalu Twórczości Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

{gallery}festiwal_wsg{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu