Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ostatnie, w tej kadencji Sejmu,  posiedzenie Rady ds. Polityki Senioralnej

Ostatnie, w tej kadencji Sejmu, posiedzenie Rady ds. Polityki Senioralnej

 

 Bydgoszcz reprezentowana była przez Ireneusza Frelichowskiego, Bożenę Sałacińską i Ewę Zbelicką

W czasie konferencji  żywo dyskutowano o wyzwaniach czekających seniorów  przyszłości. Spotkanie Rady ds. Polityki Senioralnej odbyło się w dniu 20 października 2015  w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W spotkaniu, któremu przewodniczył prof.Bolesław Samoliński, Przewodniczący Rady ds. Polityki Senioralne  wzięli mi.in udział Władysław Kosianiak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej, senator Mieczysław Augustyn oraz poseł Michał  Szczerba.

Sprawy seniorów to temat szczególnie mi bliski. Cieszę się, że wspólnie z państwem udało nam się zrealizować projekty wsparcia osób starszych. Liczę na to, że polityka senioralna będzie rozwijać się tak dynamicznie, jak miało to miejsce w ostatnich kilku latachpowiedział na wstępie  Władysław Kosianiak-Kamysz, minister Pracy i Polityki Społecznej.

To jest Rada, do której mam wielki sentyment i wielką radość, że w trakcie tych czterech lat udało się ją po pierwsze powołać, stworzyć to forum dialogu otwartego na rożnego rodzaju koncepcje, pomysły, na wszystko co się dzieje wokół nas, wokół osób starszych – dodał minister.

– Na zakończenie spotkania, wręczyłam ministrowi  Kosiniak-Kamyszyszowi pamiątkowy album o Bydgoszczy. Podziękowałam za wyróżnienie i możliwość uczestniczenia w pracach tak zacnego gremiummówi Bożena Sałacińska.

{gallery}mpips_koniec{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu