Wolontariacka integracja międzypokoleniowa

 

 Pracowały w swoje święto

Przedstawiciele sekcji wolontariackiej spotkali się w MDK 2 z młodzieżową grupą wolontariuszy zrzeszoną w Fundacji „Dr Clown”. Słuchacze KUTW zapoznali uczestników spotkania z fenomenem  Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
 
Przewodnicząca Rady Słuchaczy przedstawiła organiację pracy KUTW, pracujące sekcje oraz ich osiągnięcia. Zosia Jaworska pochwaliła się tym, co robimy dla środowiska, dla dzieci i siebie samych. Wypowiedź potwierdzały zdjęcia zamieszczone na stronie www.kutw.plrelacjonuje Danusia Kulas.

Spotkanie było tak zorganizowane, aby seniorzy mogli podzielić się z młodzieżą swoimi zdolnościami. Ania Kuś zajęła wolontariuszy japońską sztuką origami. Pokazała jak zrobić żurawia, aniołka świątecznego, butki Mikołaja z czerwonych serwetek. Przerywnikiem zajęć origami były mnemotechniki. Bożena Sałacińska zaprezentowała młodzieży metodę szybkiego  zapamiętywania w oparciu o „haki”.

Zajęcia przebiegały bardzo sprawnie, ciekawie, dynamicznie. Wolontariusze poznali metody pracy, które wykorzystają do nauki własnej oraz mogą zaprezentować je swoim podopiecznym, którymi zajmują się w domach i szpitalumówi Alicja Moczulska.  

Otrzymaliśmy wspaniałą książkę pt.”Bioróżnorodność to także My”. Zawiera ona treści przeznaczone dla dzieci i osób dorosłych. Stanowi ciekawy materiał do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć z podopiecznymi. W czasie zajęć mogliśmy sprawdzić również swoją wiedzę o klimacie. Test był dosyć trudny, ale byłem najlepszy z czego bardzo się cieszę, tym bardziej, że zostałem nagrodzony drobnym upominkiem – cieszy się Kamil Dylewicz, uczeń II klasy, IX Lo w Bydgoszczy.   

{gallery}mdk_clown{/gallery}


 

Napisz komentarz