Rabczańska integracja

 

Integracja wewnętrzna i zewnętrzna

Tydzień w Rabce Zdrój minął słuchaczom KUTW jak z bicza strzelił. Był to jednak okres bardzo ciekawy pod względem poznawczym i integracyjnym.
Zabawy i spotkania integracyjne stworzyły warunki do ujawnienia nowych  talentów. Największym odkryciem jest Zbyszek Szymański. Jego barwa i modulacja głosu powodowała, że czytane teksty słuchali wszyscy z dużym zainteresowaniem. Zosia Jaworska nazwała go „Arturem Andrusem w wydaniu lokalnym”. W swoich występach wspaniałymi głosami pochwalili się również: Lonia Butkiewicz, Ewa Barczak, Paweł Durszewicz oraz 5 letnia Zosia Jędrkiewicz. Maria Kapsa zaprezentowała swoją umiejętność opowiadania kawałów. Zdradziła również to, że chce bezpłatnie prowadzić zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, do czego ma stosowne uprawnienia. Bożenka Grzywińska zdradziła to, że korzysta z warsztatów plastycznych w MCK. Powiększa się więc w ten sposób nasza grupa „malarzy”.

Walory poznawcze i integracyjne miało również nasze spotkanie z przedstawicielami Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odwiedziliśmy ich w siedzibie UTW w Rabce. Zaprosiliśmy na pożegnalną wspólną zabawę. Ewa Rypel ( członek Zarządu), Czesława Rączka, Maria Wójciak oraz Jan Kwaśniewski przedstawili pracę RUTW, który uznawany jest w Polsce jako jeden z wiodących. Mieliśmy okazję poznania jak pracuje UTW, jako stowarzyszenie. Po oficjalnych wystąpieniach były tańce i konkurs opowiadania kawałów góralskich.

{gallery}rabka_utw{/gallery}


 

Napisz komentarz