Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

“Kazimierki” – chlubą KUTW

“Kazimierki” – chlubą KUTW

 

Debiut zespołu tańca dawnego – “Kazimierki”

Zespół tańca dawnego „Kazimierki” miały swój debiut podczas obchodzonych w Bydgoszczy „Imienin Króla Kazimierza Wielkiego”.Grupę prowadzi Marta Nowaczyk, nauczycielka tańca, choreografka i członkini grup rekonstrukcyjnych. Sponsorem i opiekunem grupy jest bydgoski przedsiębiorca – Waldemar Ciupak.

Grupa miała zaprezentować się podczas happeningu, pod pomnikiem Króla. Niestety pogoda, uniemożliwiała ich wystąpienie. W związku z tym „imieninowa” prezentacja grupy nastąpiła w pubie „Kubryk”. W debiutanckim występie, zespół zaprezentował się w średniowiecznych tańcach mówi z dumą inicjatorka powstania grupy, Bożena Sałacińska.

Z ogromną przyjemnością oglądałem występ KUTW-owiczek. Miałem świadomość, że wspieram wspaniałą inicjatywę. Podziwiałam wszystkie tancerki, za ich grację, wdzięk i uśmiechdzieli się swoimi odczuciami sponsor, Waldemar Ciupak.

Panie pięknie wytańczyły wszystkie wyćwiczone elementy tańców – praczki i słoma. Było to niezwykle trudne zadanie z uwagi na ograniczenia lokalowe. Wspólna praca i radość tworzenia przyniosła jednak oczekiwane rezultaty. Mamy już nowe pomysły na kolejne realizacjechwali się Marta Nowaczyk.

Grupa taneczna już na samym początku swojego istnienia, ma zapełniony kalendarz imprez. W Bydgoszczy zaprezentują się na dwóch przeglądach senioralnych, planują również wyjazd do Warszawy. Zostali zaproszeni przez burmistrza królewskiego miasta Kowal na Jarmark Kazimierzowski. Do miejscowości Hel zaprosił „Kazimierki” – Waldemar Ciupak. Będą prezentowały się również podczas festynów i imprez plenerowych organizowanych przez grupy rekonstrukcyjne. Mam nadzieję, że nasze „Kazimierki” będą zaproszone przez władze miasta na imprezę z okazji Dni Bydgoszczy i Urodzin Króla Kazimierza Wielkiego mówi Bożena Sałacińska.

{gallery}kazimierki{/gallery}
Zdjecia: Lilka Kazubowska, Elka Rogowska, Bożena i Miłosz Sałacińscy


 

Dodaj komentarz

Close Menu