Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Teatr rysowania

Teatr rysowania

 Zajęcia z psychologiem

– “Sztuka w samo południe” to cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznychmówi Piotr Gąsowski, kustosz BWA.

– Tematem majowego spotkania był “Teatr rysowania”. Nawiązując do idei Teatru Rysowania Franciszka Starowiejskiego, zaplanowaliśmy  spotkanie, podczas którego główne role zagrały  opowieści. Jednocześnie artystycznej rewitalizacji poddane zostały przedmioty z zapisanymi w nich przeżyciami, obrazami i wspomnieniami. Warsztaty polegały na konstruowaniu opowieści, które z kolei znalazły swoje odzwierciedlenie we wspólnie tworzonym monumentalnym rysunku – opowiada prowadząca zajęcia.

Spotkanie poprowadziła Monika Wirżajtys – teatrolog, psycholog i psychoterapeuta. Wielka fanka kreatywności zorientowanej na wartości i sens, reżyserka spektakli teatralnych, etiud filmowych, autorka bajek i piosenek. W swojej pracy wykorzystuje sztukę, psychodramę i doświadczanie somatyczne.

{gallery}teatr_rysowania{/gallery}
Kolejne spotkania ze sztuką w “Samo południe”:
– 1 lipca
– 5 sierpnia
– 2 września
– 7 października
– 4 listopada
– 2 grudnia

 

Dodaj komentarz

Close Menu