Debiut bez nagrody

 Kazimierki we Wlocławku na ARS

Debiutancka grupa taneczna KUTW po sukcesie w eliminacjach wojewódzkich, nie otrzymaa nagrody podczas finału ogólnopolskiego, który odbył się we Włocławku.

ARS jest imprezą o profilu artystycznym i metodycznym. Obejmuje swoim zasięgiem wszystkie województwa. Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku artystycznego seniorów, nie tylko solistów ale również duetów oraz zespołów. ARS stwarza możliwości konfrontacji twórczości artystycznej i działalności zespołów artystycznych. Działa na szersze kręgi społeczne poprzez upowszechnianie właściwych wzorców aktywnego spędzania wolnego czasu.

Nasz zespół „Kazimierki” działa niespełna rok. Sukcesem jest to, że Panie zakwalifikowały się do przeglądu ogólnopolskiego. Oryginalność jaką prezentują „Kazimierki”,  opisane  były w artykułach, które ukazały się ostatnio na łamach gazet:  „Głos Seniora” oraz Express Bydgoski”.
W najbliższym czasie nasza grupa, zatańczy podczas wizyty  Prezydenta Bronisława Komorowskiego w BIBLIOTECE UKW.
Tancerki zaproszone zostaly również przez Prezydenta Miasta ( 27.10. godz. 12.oo) do prezentacji tańców dawnych pod pomnikiem Króla. Po happeningu związanym z 10 leciem jego istnienia, w ratuszu odbędzie się spotkanie władz Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego.

{gallery}ars_final{/gallery}

 

Napisz komentarz