W Multikinie –  Klub Kinomana.

W Multikinie – Klub Kinomana.

 Przed filmem pt.”Praktykant” wykład o bydgoskich seniorach wygłosiła Bożena Sałacińska z KUTW.

Inauguracja Klubu przypadła w Europejskim Dniu Seniora. Na prośbę organizatorów wygłosiłam 30 minutowy wykład. W swoim wystąpieniu przedstawiłam możliwości spędzania wolnego czasu przez ludzi w wieku 60+. Wypowiedź zilustrowałam slajdami z uczestnictwa KUTW-wiczów w pokazach mody i ze statystowania w serialu „Prawo Agaty”mówi przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Bożena Sałacińska.

Do Multikina zaproszono seniorów w czwartek o godzinie 14.00. Na film pt. „Praktykant” z Robertem de Niro i Anne Hathaway przyszło ponad stu prawdziwych koneserów sztuki filmowej. Robert De Niro grał w tym filmie Bena Whittakera. 70-letni wdowiec odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała…

Wspólny projekt Multikina Polska Press to nie tylko kino. To też spotkania, rozmowy, wymiana opinii pomiędzy prenumeratorami dzienników i widzami Multikina.

Organizatorzy przewidują bezpłatną pulę biletów dla prenumeratorów dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press. Pozostali widzowie mogą kupić bilety w atrakcyjnej cenie, po 12 zł. Na wszystkich koneserów czeka też specjalna oferta w kawiarniach Multikina mówi Paulina Łosińska-Tomasik, Kierownik Projektu z Poznania.
Kolejnym filmem, który już w następny czwartek pokaże Klub Kinomana, będzie film pt. „Co się wydarzyło w Madison County” z Meryl Streep i Clintem Eastwoodem. 
Na zakończenie spotkania z Prenumeratorami lokalnych gazet, wręczyłam 10 „Kopert życia”. Poinformowałam o jej idei i wskazałam miejsca ich pobieraniadodaje Bożena Sałacińska.

{gallery}klub_kinomana{/gallery}
Zdjęcia: Lidia Pielarska, Multikino, Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu