Kontrolowany slalom na podwójnym gazie

Kontrolowany slalom na podwójnym gazie

 Teoria – policja, praktyka WORD

W dniach 21-22.10.2016 odbyła się V edycja programu prewencyjnego „50+ na drodze” organizowanego przez policjantów Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

W piątkowy wieczór grupa 30 seniorów , w tym 14 z KUTW,  spędziła na wykładach tematycznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz profilaktyki zdarzeń drogowych i zmian w przepisach ruchu drogowego, które poprowadził mł. asp. Sławomir Szeląg wraz z ratownikiem medycznym Damianem Dębeckim.

Natomiast w sobotni poranek, pomimo opadów deszczu, zmobilizowani kursanci rozpoczęli część praktyczną szkolenia. Odbyła się ona na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Składały się na nią: slalom oraz przejazd samochodem z założonymi okularami typu alkogogle. Były ćwiczenia praktyczne z użyciem urządzenia AED w ratowaniu życia, a także próbny egzamin teoretyczny na sali wykładowej.

– Prymuską w jeździe samochodem i na testach okazała się Halinka Zachwieja. Najlepiej z ratowaniem życia poszkodowanego poradziła sobie Zosia Perkowskamówi z dumą o sukcesach koleżanek Bożena Sałacińska.

{gallery}slalom_samochod{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Close Menu