Dobiegł do „Casimirus-a”

 Andrzej Urbaniak – w upale, mrozie, deszczu, w dzień i w nocy

Seniorzy klubu „Casimirus”, który działa w ramach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, spotkali się z fordońskim ultramaratończykiem, Andrzejem Urbaniakiem.  Pan Andrzej jest znanym społecznikiem, prezesem Stowarzyszenia „Razem dla Fordonu” . Bieganie to jego największa pasja. Ostatnio przebiegł dla poparzonej w pożarze AMELKI, trasę z Bydgoszczy do Szczecina. Kilka lat temu w hołdzie Janowi Pawłowi II pobiegł do Watykanu. Przed Euro 2012 przebiegł trasę z Warszawy do Kijowa o długości 850 kilometrów.

Za swój największy sukces uważa ukończenie 36 godzinnego SPARTATHLONU. W czasie 34 godzin pokonał trasę 246 km. Przebiegł również przy 40 stopniowym mrozie zamarznięte jezioro Bajkał. Postanowił zarazić swoim nowym pomysłem na bieganie, mieszkańców wielkiej sypialni jaką jest Fordon.

Spotkanie z ultramaratończykiem było bardzo ciekawe. Nasz gość swoje opowieści ilustrował filmami i zdjęciami. Zaimponowała mi ilość medali i pamiątek jakie zgromadził pan Andrzejmówi Alina Holka.

Bardzo imteresujące były relacje pana Andrzeja, które dotyczyły niezwykłego hartu, samozaparcia biegaczy w trakcie 36 godzinnego biegu. W wyznaczonym czasie należało pokonać aż 246 km z Aten do Spartymówi z podziwem Halinka Idzikowska -Banasiak.

Mieszkańcy bydgoskiej dzielnicy Fordon, podziwiają Andrzeja Urbaniaka, przede wszystkim za propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Jest on organizatorem masowych biegów po górkach fordońskich. Z każdym rokiem ilość  uczestników jest coraz większa mówi z dumą o swoim sąsiedzie, Andrzej Zasada.

{gallery}urbaniak{/gallery}

 

Napisz komentarz