Halo, porwano samolot !

  „Teatrzyk” na Dzień Kobiet

 Międzynarodowy Dzień Kobiet był dla słuchaczy KUTW niezwykły. Po wykładzie, grupa teatralna „Teatrzyk” zaprezentowała się koleżankom i kolegom w kolejnym premierowym przedstawieniu.Tym razem scenarzystka, scenografka, reżyserka, kierowniczka grupy teatralnej zadebiutowała w przedstawieniu komediowym.

Sztuka „Halo Paryż, halo Rzym” jest historią dwóch par małżeńskich udających się w podróż do Paryża. Moim zamiarem było pokazanie zabawnych sytuacji z niewinnym flirtem włącznie. Wybrane stolice  chciałam przedstawić w sposób bardzo realistyczny.  Paryż  to kawiarenki, restauracje, ulice na których słychać muzykę. Jest również wątek związany z malarstwem francuskiem. Stąd scena w Muzeum d’Orsay. Rzym – to słoneczne miasto, dobra kuchnia i świetna muzyka. Dlatego w swojej sztuce ulokowałam piosenki ludowe, ( O sole mio. i Santa Lucia) oraz operowe m.in. Giuseppe Verdi z opery Nabucco oraz  „Więc pijmy na chwałę miłośći z opery ” Traviata” – mówi Elka Rogowska, KUTW-owiczka o wielu talentach!

Występ „Teatrzyku” nagrodziliśmy gromkimi brawami. Sztuka była zabawna, ilustrowana znanymi piosenkami. Wszyscy niezależnie do swoich zdolności wokalnych, chętnie włączali się do wspolnego śpiewania. Rozbawieni, szczęśliwi, w towarzystwie panów udaliśmy się do lokali, aby uczcić swoje święto – relacjonuje Basia Komosińska.
{gallery}halo{/gallery}

 

Napisz komentarz