Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Integracja na spektaklu

 “ŻUKI” mają 30 lat

Integracja bydgoskich seniorów na spektaklu zespołu” Żuki”.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora w sali kinoteatru Adria odbył się w sobotę, 21 października spektakl pt. „Tribute to the Beatles”.  Okazją ku temu była 55. rocznica pierwszego publicznego występu Zespołu „The Beatles”.
W ten sposób zespół „Żuki” uczcił również 30-lecie swojego istnienia. W widowisku poza muzykami  wystąpił Teatr Tańca „Brax” z Pałacu Młodzieży oraz Teatr Witryna. Spektakl był połączeniem różnych form artystycznej ekspresji począwszy od teatru, tańca i muzyki poprzez plastykę, multimedia i słowną narrację. Była to więc niepowtarzalna okazja do posłuchania muzyki swojej młodości w wyjątkowej aranżacji. Po dwóch godzinach spędzonych przy najbardziej znanych przebojach Wielkiej Czwórki z Liverpoolu cała sala zatańczyła twista.
Po koncercie, w sąsiedniej sali,  seniorzy z bydgoskich  uniwersytetów   integrowali się na parkiecie przy  muzyce w wykonaniu Joachima Perlika.
 – Europejski Dzień Seniora  był okazją, aby bydgoscy seniorzy czuli się docenieni. Żeby wyszli z domu i przypomnieli sobie lata młodości. Była to również okazja do posłuchania dobrej muzyki oraz do tańców na parkiecie   które seniorzy bardzo lubią mówi Anna Jarocińska z UTW przy MCK.

{gallery}zuki{/gallery}
Zdjęcia: Wojtek Holc, Bożena Sałacińska
Tekst: Radosław Sałaciński

 

Dodaj komentarz

Close Menu