Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Premiera i debiut

 “Krakowiacy i górale ……  ”   w Copernicanum

Zespół Teatralno – Kabaretowy  “Teatrzyk”  zaprezentował nową sztukę, słuchaczom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  z Bydgoszczy.
Sztuka “Krakowacy i górale po mojemu” to dzieło naszej niezwykle utalentowwanej koleżanki – Elzbiety Rogowskiej. Jest  ona bowiem autorką scenariusza, scenografii, zajęła się kostiumami, akompaniamentem, reżyserką i grą aktorską.
W przedstawieniu wystąpili: Lonia Butkiewicz, Maria Putz, Jerzy Witciech, Andrzej i Ewa Zasadowie. W grupie, zadebiutowała Grażyna Ziółkowska, która pięknie zaprezentowała się w roli policjatki i góralki.

Sztuka zagrana była brawurowo. Piosenki góralskie, powszechnie znane, pozwalały widowni na aktywne uczestnictwo w przedstawieniu. Bardzo podobały mi się solowe występy Loni Butkiewcz i Ewy Zasada. Obie koleżanki mają wspaniałe głosy. W pewnej chwili wydawało mi się, że mam ciarki na skórzeopwiada Mirka Rożeńska.
W trakcie przedstawienia, widzowie mieli okazję oglądania obrazów Jadzi Piechotowskiej.  To był świetny pomysł, ponieważ widz mógł bardziej realistycznie przeżywać to, co działo się na scenie. Krajobrazy górskie Jadzi były wspaniałemówi Józef Turek.
Dr Adam Kosecki, przewodniczący Rady Naukowo – Programowej, wręczył aktorom, reżyserce, informatykowi, podziękowania za aktywną pracę na rzeczKUTW i środowiska lokalnego. Dyplomy otrzymali również ci, którzy występowali w poprzednich realizacjach “Teatrzyku”.

{gallery}krakowiacy{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska, Krystyna Drosik

 

 

Dodaj komentarz

Close Menu