Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jeden dzień

 KUTW w mediach

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zapraszani są przez media lokalne i ogólnopolskie.  Udzielają wywiadów na temat osobistych przeżyć, osiągnięć życiowych oraz o radości z podejmowanych działań na rzecz  KUTW i środowiska lokalnego.

Dnia 22 lutego 2018 roku w Expressie Bydgoskim i Toruńskich Nowościach ukazał sie artykuł na temat  aktywności fizycznej seniorów. Tego samego dnia ukazał się pierwszy w tym roku, numer Panoramy UTW Szkoły Wyższej Handlowej w Warszawie. Gazetę wydaje Krystyna Lewkowicz, przewodnicząca Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. W jednym z artykułów opisany jest wypoczynek liderów UTW  w ukraińskim Truskawcu. W marcu,  52 osobowa grupa naszych studentów, wybiera się na świąteczny wypoczynek, do opisywanego w artykule, sanatorium “Szachtar”.

Tego samego dnia również grupka słuchaczy KUTW skorzystała z zaproszenia red. Anny Trzcińskiej do bydgoskiej telewizji. Nagrywany był program “Wspólny mianownik”. Głównym tematem rozmów zaproszonych gości, było wykorzystywanie środków unijnych przez samorządy naszego regionu. Najważniejszym rozmówcą był Piotr Całbecki. Po programie była okazja porozmawiania z panem Marszałkiem i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.

W najbliższym czasie w gazecie ogólnopolskiej ukaże się artykuł na temat Grażyny Chodowicz, która po nieszczęśliwym wypadku, korzystała z pomocy przyjaciół i dzięki nim funkcjonuje w dobrym zdrowiu psychicznym.
W pierwszych dniach marca ukażą się  artykuły na temat róznorodnych działań słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Będą one publikowane w specjalnych wkładkach do Gazety Pomorskiej i Wyborczej. Dnia 14 marca w “Tinie” ukaże się artykuł o Marii  Puchalskiej !

{gallery}jeden_dzien{/gallery}
Tekst: Bożena Sałacińska
Zdjęcia:  Bożena Sałacińska, Mieczysława Knitter

Dnia 26 lutego ukazał się artykuł na temat aktywności bydgoskich seniorów. W wywiadzie opowiedziałam o pięknej działalności naszego UTW.
{gallery}jeden_dzien_2{/gallery}

 

Close Menu