Osobowość KUTW – dobrem narodowym?

 Małgosia o Wieniawie

Małgorzata Jarocińska otrzymała w 2017 r. tytuł  „Osobowość KUTW”. Od kilku lat prowadzi sekcję historyczną na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Jej gawędy, cieszą się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. W urzędzie wojewódzkim, w sali konferencyjnej przedstawiła sylwetkę „pierwszego ułana II Rzeczypospolitej”, gen. Bolesława „Wieniawy” Długoszowskiego.

Gawędy Małgorzaty Jarocińskiej są ciekawe m.in. dlatego, że jest ona historykiem z pasją. Jest patriotką nagrodzoną medalem „Pro Patria”. Uwielbia literaturę, posiada umiejętności ekspresyjnej interpretacji prezentowanych tekstów. Ma doskonałą wiedzę i pamięć. Każdy temat wzbogaca cytatami, tektami bohatera wykładu i napisanymi o nim. Wszystko scala prezentacja multimedialna. Trudno więc dziwić się ponad 200 osobowej widowni,  która  na  stojąco  dziękowała gawędziarce za wspaniały wykład. Jeden z miłośników gawęd historyczno – literackich zażartował, że Małgosia jest „dobrem narodowym, o który trzeba szczególnie dbać” !

Wykład w urzędzie wojewódzkim zorganizowany był przez Klub Prawicy Bydgoskiej, Fundację „Drużyna Mieszka” i Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Frater.

{gallery}wieniawa{/gallery}
Tekst i zdjęcia : Bożena Sałacińska

 

Dodaj komentarz

Close Menu