Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Nordic walking kilku prędkości

 Światowy Dzień Czekolady

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy dbają o swoją kondycję fizyczną.
Przez cały rok ćwiczą na sali gimnastycznej pod okiem rehabilitantki. Doskonalą plastyczność ruchową oraz koncentrację osiągają uprawiając tai chi w/g wskazówek mistrza, Mariusza Pietrzaka. Niezależne od warunków atmosferycznych spacerują z kijkami i bez. Od wiosny do jesieni pracuje sekcja rowerowa, którą prowadzi Andrzej Zasada. Grupy koleżeńskie korzystają z bydgoskich basenów. Niezłą kondycję fizyczną prezentują panie tańczące w Zespole Tańca Dawnego “Kazimierki”. Pani Marta Nowaczyk przygotowuje zespół do licznych publicznych prezentacji.

Dnia 12 kwietnia, w Światowy Dzień Czekolady, spotkali się miłośnicy nordic walking. W każdy czwartek o godz. 1o-oo, miejscem zbiórki grupy jest pętla tramwajowa w Myślęcinku. Tym razem przed startem, Lila Kazubowska częstowała wszystkich czekoladą twierdząc, że w taki dzień, nie zaszkodzi ona naszym kształtom.
Kierownik grupy, Tadeusz Kochański zaplanował trasę tak, aby każdy mógł ją pokonać w swoim tempie. Tak też się stało. Ci, z bardzo dobrą sprawnością ruchową wyruszyli w bardzo szybkim tempie. Grupa się porozrywała, aby ostatecznie spotkać się na mecie, w “Kumerówce”. Stamtąd, marsz na punkt startu, albo przejazd autobusem do petli tramwajwej.
– Spacer jak zwykle był bardzo udany. W pięknym słońcu o radość ducha nie było trudno. Martwi mnie tylko to, że są wśród nas leniuchy, którym nie chce się wyjść z domów i nie korzystają z żadnej formy aktywności fizycznej – mówi Bożena Sałacińska.

{gallery}kijki_czekolada{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Close Menu