Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Trzej panowie ZET

 Zemke, Złotowski, Zwiefka

 

W ramach Regionalnego Forum Dyskusyjnego Parlamentu Europejskiego w Bydgoszczy w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się debata „Dokąd zmierza Europa?” z udziałem europosłów wybranych w naszym regionie:  Januszem Zemke, Kosmą Złotowskim i Tadeuszem Zwiefką. Debatę zorganizowało Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce postawiło sobie ambitne zadanie. Zaprosiło do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego trzech Panów ZET – Zemke, Złotowski, Zwiefka. Dyskusję na temat  “Dokąd zmierza Europa?” rozpoczął uwielbiany przez bydgoszczan, a szczególnie przez seniorów,  Janusz Zemke.    

Po wstępnych wystąpieniach europosłów, ropoczęła się runda pytań. Zadawali je mlodzi ludzie, uczniowie bydgoskich szkół oraz osoby reprezentujące partie polityczne, KOD oraz seniorzy.

Debata „Dokąd zmierza Europa?” zakończona została wręczeniem dyplomów przedstawicielom czterech bydgoskich szkół średnich, którzy wyróżnili się podczas warsztatów tematycznie poświęconych zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego oraz jego roli w strukturach UE.
{gallery}debata_europarlament{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Salacińska, Ireneusz Nitkiewicz, młodzież szkolna

 

Close Menu