Seniorów więcej niż krzeseł !

 Marsz kapeluszowy i Juwenalia

Seniorzy w fantazyjnych kapeluszach w czerwcowe przedpołudnie przemaszerowali przez miasto już dziesiąty raz. Przemarsz połączony był z VI Juwenaliami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W kolorowym korowodzie studenci – seniorzy dziarskim krokiem ruszyli z placu Wolności z kolorowymi, fantazyjnymi kapeluszami na głowach i żółtymi balonikami w dłoniach. Barwny pochód z zastępcą prezydenta, Anną Mackiewicz na czele, dotarł na Wyspę Młyńską, gdzie prezydent Rafał Bruski przekazał studentom UTW symboliczne klucze do bram miasta.
Uczestnicy zabawy brali udział w konkursie na najładniejszy i najbardziej pomysłowy kapelusz.

Byłam zaskoczona tym, że Prezydentowi Miasta, Rafalowi Bruskiemu podobał się mój kapelusz, przyozdobiony słonecznikami. Otrzymałam od Prezydenta talon, do odebrania nagrody z numerem 1. Na pamiątkę tego niezwykłego spotkania zrobiłam sobie zdjęcie z naszym włodarzem miastamówi zachwycona Mirosława Bilska – Anioł.

Część artystyczną poprowadził jak zwykle, uwielbiany przez seniorów, Krzysztof Filasiński. Były występy zespołów senioralnych i profesjonalistów. Gromkimi brawami nagradzono m.in. Jurka Paterskiego, „Taniec w kręgu” z UTP oraz Zespół Wokalny „A-nutki” z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy.

Od kilku lat biorę udział w marszu kapeluszowym i juwenaliach na Wyspie Młyńskiej. W tym roku wracam do domu z bólem nóg i kręgsłupa. Organizatorzy nie pomyśleli, że my seniorzy mamy problemy ze staniem w miejscu przez ponad dwie godziny. Walczyłam ze sobą, aby pozostać tak długo, aż na scenie pojawi się nasza grupa wokalna „A-nutki” relacjonuje Lila Kazubowska.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku, organizatorzy zadbają o to, aby seniorzy mieli miejsca do siedzenia. W tym roku były tylko krzesła dla orkiestry z Koronowa. Dopiero po zakończeniu ich występu, nieliczne krzesła mogli zająć uczestnicy juwenaliów senioralnychuzupełnia Bożena Sałacińska.

{gallery}kapelusze_2018{/gallery}
Zdjęcia: Bożena Sałacińska

 

Napisz komentarz