Z wizytą u (prawie) stulatka !

Słuchacze KUTW w STOMILU

Grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgszczy odwiedziła Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego „Stomil”.
Przedsiębiorstwo z prawie 100-letnią tradycją, produkuje wyroby gumowe. Jest pierwszym producentem węży hydraulicznych w Polsce. Dumą bydgoszczan jest to, że „STOMIL” jest znanym producentem wyrobów gumowych na rynku krajowym i za granicą.

W ofercie produkcyjnej „Stomilu” znajdują się węże hydrauliczne i przemysłowe, płyty i wykładziny gumowe, mieszanki gumowe, artykuły techniczno – gumowe i profile wytłaczane, które mają szerokie zastosowanie w wielu sektorach gospodarki, min.górnictwie, budownictwie, rolnictwie, przemyśle maszynowym i spożywczym.

„STOMIL” cały czas dostosowuje się do wymagań rynku modernizując asortyment. Aktualnie produkuje węże do olejów, kwasów i zasad, gazu i do tynkowania. Produkuje również węże wysokociśnieniowe do wody, do pary, do sprężonego powietrza.

– Mieliśmy okazję pozanać cały cykl produkcyjny. Po zakładzie oprowadzał grupę Dyrektor d/s Produkcji, mgr inż. Marcin PAWLUCZEK oraz Główny mechanik mgr inż. Andrzej SŁOMKOWSKI. Oboje panowie pozwolili nam na zwiedzenie całego zakładu. Szczegółowo omawiali każdy etap produkcji – relacjonuje Jerzy Witczak.

– Po dwugodzinnym zwiedzaniu zakładu zostaliśmy zaproszeni przez Dyrektora na kawę i ciasteczka. W dyrektorskim gabinecie nasi panowie zarzucali pytaniami gospodarzy spotkania.. W imieniu grupy, dyrektorowi i głównemu mechanikowi podziękowali: Bożena Salacińska i Andrzej Bohatyrewicz – uzupełnia Ewa Białkowska.