Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Bożena Sałacińska została ponownie wybrana Przewodniczącą Rady Słuchaczy KUTW
Fot. Express Bydgoski

Bożena Sałacińska została ponownie wybrana Przewodniczącą Rady Słuchaczy KUTW

Bożena Sałacińska  po raz czwarty została wybrana na dwuletnią kadencję na Przewodniczącą Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.  Głosowało na nią 83,9 % słuchaczy KUTW.  Do rady wybrano ponownie:Janinę Lackner i Jadwigę Obrzeżgiewicz.  Nowicjuszkami w radzie będą: Krystyna Berg oraz Alina Wiśniewska.

Przed wykładem i koncertem wszyscy słuchacze wzięli udziała w  głosowaniu na nowego przewodniczącego oraz  członków Rady Słuchaczy. Po policzeniu głosów przez komisję skrutacyjną, Przewodniczący Rady Naukowo – Programowej, dr Sławomir Łaniecki, przedstawił wyniki wyborów.

Bezkonkurencyjnie wybory  z rewelacyjnym poparciem 83.9%  elektorów wygrała  kierująca  KUTW od 6 lat  Bożena Sałacińska. Teraz poprowadzi  KUTW-wiczów przez czwartą, dwuletnią kadencję. Członkiniami Rady zostały poza tym: Janina Lackner i Jadwiga Obrzeżgiewicz. Obie panie pełniły już tą funkcję w poprzednich dwóch kadencjach. Nowicjuszkami w Radzie będą: Krystyna Berg oraz Alina Wiśniewska.

Po wyborach niezwykłą ucztę duchową mieli słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Wykład rozpoczął się muzycznie. Pracownicy i studenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW zaprezentowali program pt”Muzyczni Ojcowie Niepodległości”. Podczas koncertu zabrzmiała muzyka Chopina, Moniuszki, Szymanowskiego, Karłowicza i Paderewskiego.

Wykład utrzymany był  w tematyce niepodległościowej. Wygłosiła go  dr Monika Opioła. Temat był jak najbardziej na czasie: „Odzyskanie niepodległości przez ziemie województwa kujawsko – pomorskiego”.

Bardzo serdecznie dziękuję za kolejny wybór. Ucieszyło mnie to, że moja sześcioletnia praca na rzecz KUTW  została doceniona. Świadczyć o tym może fakt, że na moją kandydaturę zagłosowało aż  tylu słuchaczy obecnych na sali  słuchaczy – powiedziała ze wzruszeniem, Bożena Sałacińska.

Dodaj komentarz

Close Menu