Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Fotomodelki fotografującymi
Fot.Bożena Sałacińska

Fotomodelki fotografującymi

W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 5 odbyło się drugie spotkanie w ramach dofinansowanego przez UM  programu “FOTO PSTRYK.” Uczestniczkami mini kursu fotograficznego były wyłącznie słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Zajęcia teoretyczne prowadził wybitny bydgoski fotografik, Robert SAWICKI.  Jest on od wielu lat zawodowo związany z Urzędem Miasta Bydgoszczy. W swojej codziennej pracy fotografuje najważniejsze osoby w państwie i mieście. Jest też swoistym fotokronikarzem wszystkich miejskich wydarzeń.

Po przypomnieniu teorii dotyczącej czułości ISSO,  otworu przysłony i czasu naświetlania.  Warsztaty prowadzili znani fotograficy, Robert Sawicki i Adam Juszkiewicz. Same dla siebie byłyśmy fotografami i  zarazem fotomodelkami. Miałyśmy okazję wykazania się w obu rolach. Na koniec zajęć Robert Sawicki zrobił każdej uczestniczce profesjonalny portret oraz zdjęcie grupowe – podsumowuje Janina Boniewicz.

Close Menu