Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Kazimierzowski UTW “Wspólnym mianownikiem” Telewizji Bydgoszcz
Fot. Bożena Sałacińska i Edwin Bir

Kazimierzowski UTW “Wspólnym mianownikiem” Telewizji Bydgoszcz


Dziennikarki Telewizji Bydgoszcz : Anna Trzcińska i Anna Zdunek są  bardzo zadowolone z systematycznej współpracy z seniorami Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. W  roku 2018 seniorzy KUTW uczestniczyli w wielu różnych programach lokalnej telewizji.
W imieniu Telewizji Bydgoszcz redaktorki zaprosiły 5 słuchaczek z naszego „uniwerku” do udziału w programie Bogumiła Radajewskiego „Wspólny mianownik”.

Na widowni zasiadły  nasze studentki – seniorki :Elżbieta Domagała, Hanna Kaźmierczak, Bożena Lefelbajn, Bożena Sałacińska i Helena Wyrzykowska. Tematem programu było podsumowanie roku 2018 w regionie. Uczestnikami dyskusji byli: z Urzędu Marszałkowskiego Zbigniew Ostrowski,  z Urzędu Wojewódzkiego Józef Ramlau. Ich partnerami w dyskusji byli dwaj profesorowie z UKW:  prof. Mirosław Geise i dr Sławomir Sadowski oraz Leszek Walczak,  szef regionalnej Solidarności – mówi  Helena Wyrzykowska.

– Pod koniec programu  głos zabrała Bożena Sałacińska.  Stwierdziła, że w mijającym roku dominującym problemem były walki polityczne i personalne. Zabrakło natomiast dyskusji nad konkretnymi, perspektywicznymi kierunkami rozwoju miasta i regionu – 
wspomina wypowiedź koleżanki Anna Kaźmierczak.

Dodaj komentarz

Close Menu