Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zaproszenie do udziału w “Niebiańskim spacerze”
Plakat

Zaproszenie do udziału w “Niebiańskim spacerze”

“Niebiański Spacer” to inicjatywa Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Jego ideą jest zaduma i pamięć o nieżyjących koleżankach i kolegach. Uczestnicy spaceru spotykają się na przystanku MZK linii nr 52 LAS GDAŃSKI, koło MWiK w dniu 25 kwietnia o godz.10.00. Spacer zakończy się tradycyjnie przy pomniku ku czci Jana Pawła II w Smukale około godz.12.00.

Do spaceru z kijkami seniorzy KUTW zapraszają delegacje wszystkich Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. MILE BĘDĄ RÓWNIEŻ WIDZIANE OSOBY NIEZRZESZONE. Patronat honorowy nad tą imprezą przyjęła Bydgoska Rada Seniorów.

W zeszłym roku ze uczestnikami marszu spotkał się Prymas, Wojciech Polak Arcybiskupowi zaimponowała inicjatywa bydgoskich seniorów. Pochwalił również uczestników wydarzenia za ideę spaceru oraz aktywną formę wypoczynku gdyż sam jest zapalonym kijkarzem.

Aby podkreślić ideę „niebiańskości” spaceru, jego uczestnicy powinni zaopatrzyć się w niebieskie elementy stroju i niebieskie baloniki. Trasa do pokonania ma ok. 7 km długości. Prowadzi od przystanku MZK “Podkowa” do „kajaku JP II” w Smukale. Tam odbędą się główne uroczystości połączone z modlitwą, wspomnieniami, recytacją poezji, śpiewaniem „Barki” i zapaleniem zniczy.

Dodaj komentarz

Close Menu