Spotkanie seniorów KUTW z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Adam Bodnar w 2015 roku został wybrany Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Jak powiedział na wstępie spotkania ze słuchaczami KUTW, nigdy nie był politykiem i nigdy nie będzie. Przyznał jednak, że ze względu na sposób wybierania rzecznika jest on postrzegany jak polityk.

Prawa człowieka stały się polityczne. Jeżeli określamy nasz stosunek, chociażby do osób LGBT, czy do migrantów, czy w stosunku do reformy sadownictwa, to w zależności od tego, jakich słów użyjemy, jakie kwestie będziemy akcentowali, na co będziemy zwracali uwagę, to zaraz można kogoś bardzo łatwo nazwać politykiem – tłumaczył Bodnar.

Po wystąpieniach dr Adama Bodnara i Andrzeja Stefańskiego był czas na zadawanie pytań, dotyczących spraw społecznych. Seniorzy pytali m.in. o RODO, zabezpieczenia danych osobowych, przysługująca wolontariuszom opiekę prawna i ubezpieczenia.

Spotkaniu Rzecznika Praw Obywatelskich ze słuchaczami KUTW towarzyszyły dwie ekipy telewizyjne:”Zbliżeń” TV Bydgoszcz i oraz redakcji społecznej TVN z Warszawy.

Napisz komentarz