Upały nie zniechęcają

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy oficjalnie zakończyli rok akademicki 2018/2019. Nie znaczy to wcale, że seniorzy zawiesili swoją działalność i aktywność.
Mimo ogromnych upałów, kierownicy sekcji:rowerowej i nordic walking, zmobilizowali grupy do aktywnego wypoczynku. Rowerzyści, wybrali się do Parku Przemysłowego, Łęgnowa i Bydgoszczy Wschodu. Grupa kilkunastu cyklistów w upalny dzień pokonała ponad 20 kilometrów. Około10 kilometrów pokonali miłośnicy nordic walking. Spacerowali jak zwykle po LPKiW.Tam atrakcją były rzeźby wykonane w ramach Ogólnopolskiego Rzeźbiarskiego. Zachwyt był ogromny z uwagi na fakt, że bydgoska grupa młodzieży zajęła pierwsze miejsce.
Andrzej Zasada zaprasza cyklistów na kolejny rajd, który odbędzie się w lipcu.Marian Malinowski swoją „trzódkę” zaprasza w każdy czwartek o 10-oo.
Bez rowerów i kijków, spotykamy się już 9 czerwca 2019 r. o godz. 11-oo na marszu kapeluszowym. Imprezami towarzyszącymi będzie Jarmark Dominikański i Babie Lato.
Zdjęcia: Edwin Bir, Barbara Kowalczyk, Andrzej Zasada