Bydgoszcz – nasze miasto

W roku 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy grupa malarzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowała wernisaż wystawy wspólnej. Bohaterem wszystkich prac było miasto BYDGOSZCZ. Wystawę zatytułowaną „Bydgoszcz – nasze miasto” oglądać będzie można do końca lutego w Klubie „Casimirus”.
Obrazy różnej wielkości, wykonane różnymi technikami namalowali m.in. utytułowani malarze „OSOBOWOŚĆI KUTW” – Elżbieta Łukomska, Elżbieta Rogowska i Zbigniew Wypijewski. Zadebiutowała – Barbara Kliś. Pozostali malarze mieli już niejednokrotnie indywidualne wystawy: Grażyna Anioł, Maria Chilicka, Sabina Sarbinowska i Teresa Wiśniewska. Piękną Bydgoszcz namalowała również najstarsza słuchaczka KUTW, góralka, Jadwiga Piechotowska.
Wernisaż wystawy był bardzo uroczysty. Były wiersze i piosenki o Bydgoszczy. Recytowały je Maria Chilicka i Janina Lackner. Wszystko było przeplatane muzyką, w wykonaniu Elżbiety Rogowskiej. Po wystąpieniach malarzy, zabrali głos goście: Adam Gajewski oraz Artur Owczarzak. Całość omówił i artyzm malarzy KUTW docenił, wybitny bydgoski malarz, Waldemar Malak.