Niezwykłe kobiety

Poezja otulona kwiatami, obrazami i muzyką. Tak krótko można byłoby powiedzieć o tym, co robią słuchaczki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy: Maria Chilicka, Bożena Lefelbajn i Helena Wyrzykowska.
Maria Chilicka
jest poetką i malarką. Czasami wiersze inspirują ją do namalowania obrazu, innym razem jest odwrotnie. Jest zapraszana na spotkania autorskie. Recytuje na nich sama swoją poezję. Tłem Jej występów są obrazy.
Helena Wyrzykowska poza pisaniem wierszy o różnorodnej tematyce, „produkuje” kwiaty piękniejsze od oryginałów. Wykonuje je z różnych materiałów. Podczas spotkań autorskich, miłośnicy poezji oglądają „las kolorowych kwiatów” i słuchają wierszy, które recytuje autorka, a Bożena Lefelbajn w tym czasie cichutko gra na pianinie.
Spotkania autorskie Helenki i Marii są za każdym razem inne. W lutym, Helenka Wyrzykowska, zorganizowała dla członków sekcji poetycko – literackiej, spotkanie walentynkowe. W odpowiedni nastrój wprowadziła słuchaczy KUTW, Bożena Lefelbajn grając na organach utwory o tematyce miłosnej np. z filmu ” Love Story”, „Jan Serce” itp. Potem były recytacje wierszy o miłości, te ulubione i te własne !
Obydwie poetki organizują spotkania autorskie dla wszystkich grup wiekowych. Prezentują swoją poezję w domach kultury, szkołach, muzeach, pałacach, DPS itp. Wszędzie przyjmowane są z dużym entuzjazmem, a żegnane są brawami na stojąco! Helenka i Maria są płodnymi poetkami. Każda z nich wydała już kilka tomików wierszy. Maria Chilicka jest tegoroczną stypendystką Prezydenta Miasta Bydgoszczy.Tags