„Kobieta w literaturze i poezji”.

W sali Klubu „Casimirus” odbyło się kolejne spotkanie sekcji poetycko – literackiej KUTW. Tym razem  tematem przewodnim była  „Kobieta w literaturze i poezji„.
Spotkanie poetów, recytatorów oraz miłośników poezji było bardzo „smaczne”. Odbywało się w sali, która przyozdobiona została pięknymi obrazami: Grażyny Anioł,  Barbary Kliś i Teresy Wiśniewskiej. Prowadząca spotkanie Helena Wyrzykowska recytowała swoje piękne wiersze, które dedykowane były kobietom. Następnie swoją poezję przedstawiła Maria Chilicka i debiutująca – Czesława Makowska. Żart na temat kobiet recytowała Lili Kołaczyńska,. Autorką wiersza była córka, naszej słuchaczki.
Poezja własna i wybitnych polskich poetów przeplatana była popularnymi piosenkami na temat kobiet. Najbardziej jednak wszystkim podobała się piosenka gruzińska „Suliko”.Spotkanie umiliła swoja muzyką Bożenka Lefelbajn.
Wszystkie poetki, jak za czasów słusznie minionych, otrzymały kwiatki. Wręczał je Paniom, jedyny obecny na sali, mężczyzna – Jan Marfiewicz. Dlaczego ?
Kobieta dama, kobieta mama, siostra, sąsiadka, babcia, prababcia, wszystkie kobiety, dzisiaj świętują i na kwiatki zasługują !