koń

Podobnie jak jeździec, koń potrzebuje pielęgnacji, aby pozostać w zdrowiu. Podstawowym środkiem pielęgnacji koni są z kolei różnego rodzaju kosmetyki, szampony i odżywki. Dokonując zakupu takiego produktu warto zadbać o to, aby wykonany był w jak największej mierze z naturalnych składników. Jakie kosmetyki dla koni są godne polecenia?

Sierść i włosie

Jednym z najbardziej rzucających się w oczy cech wyglądu konia jest jego włosie, a także stan jego sierści. Aby utrzymać je w dobrym stanie estetycznym, a także oszczędzić zwierzakowi przykrych chorób, należy pamiętać, by regularnie pielęgnować je odpowiednimi kosmetykami. Polecić można, dla przykładu, szampony proteinowe dla koni Over Horse, chroniące włosy konia przed szkodliwym działaniem promieni UV, a także odżywki pielęgnacyjne do włosia You & Your Horse. Są to preparaty wykonane z najwyższej jakości składników, korzystnie oddziałujące na skórę konia. 

Kopyta

Dla wygody i zdrowia konia należy koniecznie zadbać, aby jego kopyta były zawsze w idealnym stanie. Dobrym wyjściem jest regularna ich kontrola u weterynarza, lecz w międzyczasie o konia można zatroszczyć się również stosując wysokiej jakości preparaty pielęgnujące te, wbrew pozorom dość wrażliwe części ciała. Zdecydowanie polecić możemy nawilżającą maść do kopyt Flex It Jump It, która dzięki zastosowaniu żywicy sosnowej sprawia, że kopyto staje się bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Warto również zainwestować w balsam do kopyt Hoof Protect produkowany przez firmę Over Horse.  Wzmacnia on opuszkę kopyt i eliminuje kruchość rogu.

Skóra

Oczywiście, podobnie jak u człowieka, również u konia skóra wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Zadbać o nią można za pomocą specjalistycznych preparatów, takich jak choćby żel na grzybicę Fungisept. Na drobne oparcie pomoże natomiast balsamowe serum dla koni Black Horse o kremowej konsystencji, które pomoże także w przypadku przesuszeń i zgrubień naskórka. Warto również zainwestować w maść na uszkodzoną skórę Silveco, w której składzie znajdują się między innymi aktywne jony srebra. Maść ta poradzi sobie z wysuszoną i popękaną skórą, a także efektem jej łuszczenia.

Pozostałe

Koniom, podobnie jak ludziom, bardzo często dokuczają owady. Warto więc zakupić balsam na ukąszenia You and Your Horse, który w szybki sposób zneutralizuje nieprzyjemne dla zwierzęcia konsekwencje ataku owada. Z kolei koniom zmagającym się z lipcówką, egzemą, czy różnego rodzaju alergiami pomoże specjalistyczny spray Stop Itch, zawierający między innymi kojący ekstrakt z aloesu, a także olejek z drzewa herbacianego. Zapewni zwierzęciu ukojenie i ulgę na bardzo długi czas. Te produkty dostępne są tutaj: https://firsthorseonthemoon.com/ochrona-przed-owadami/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here