SPIS TREŚCI

  • 1. Dlaczego warto zdecydować się na zakup używanego samochodu?
  • 2. Wolniejsza amortyzacja
  • 3. Pełna gwarancja
  • 4. Łatwe finansowanie
  • 5. Niższe koszty ubezpieczenia

Ogólnie rzecz biorąc, samochody tracą na wartości z powodu naturalnego zużycia. Oznacza to, że z biegiem lat Twój samochód straci na wartości i nie będzie wart tyle pieniędzy. Jednak samochody używane nie tracą tak szybko na wartości. Jeśli chcesz kupić używany samochód, a następnie zdecydujesz się go sprzedać, możesz nawet być w stanie osiągnąć zysk. Pomocne tutaj są np. komisy samochodowe Białystok jak ten przy ul. Elewatorskiej 29, który należy do Longo Poland.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup używanego samochodu?

Zakup używanego samochodu nie oznacza, że musisz kupić stary samochód! Kiedy ludzie wyobrażają sobie używany samochód, zazwyczaj myślą o samochodach, które zostały wyprodukowane przed 2000 rokiem. Nie zdają sobie sprawy, że można kupić używany samochód, który ma zaledwie kilka lat.
W rzeczywistości jest to jedna z najlepszych wskazówek finansowych, które możesz śledzić! Zamiast kupować stary samochód, który będziesz musiał wymienić lub kupować nowy samochód, który jest droższy, powinieneś kupić samochód, który ma kilka lat. Dzięki temu będzie Ci służyć przez wiele lat i że nie będzie miał zbyt wielu kilometrów! Dostajesz to, co najlepsze z obu światów – nowszy samochód ze wspaniałymi funkcjami i niższą ceną używanego samochodu. 

Wolniejsza amortyzacja

Ponieważ nowe samochody tracą na wartości znacznie szybciej, co jest jednym z powodów, dla których stare samochody są tańsze. Samochód traci większość swojej wartości w początkowych latach. Z drugiej strony, używane samochody ulegają degradacji w znacznie wolniejszym tempie, więc nawet jeśli kupujący sprzedają swój używany samochód po kilku latach, mogą uzyskać za niego mniej więcej taką samą wartość, pod warunkiem, że jest on utrzymywany w dobrym stanie.

Pełna gwarancja

Proces sprzedaży i nabywania używanych pojazdów zmienił się wraz z sektorem motoryzacyjnym. Teraz człowiek nie musi ufać jedynie słowu mówionemu przez sprzedawcę samochodów na temat używanego samochodu w doskonałym stanie. Kupujący poprosić o certyfikację i upewnić się, że otrzymają odpowiednią ofertę. Dodatkowo kupujący, jeśli chcą mieć pewność, że używany samochód, który właśnie kupili, działa prawie tak dobrze, jak zupełnie nowy, mogą kupić gwarancję po zakupie.

Łatwe finansowanie

Używane samochody, często znane jako pojazdy używane, są wysoko cenione i stały się dość popularne. Można wykorzystać kredyt na używany samochód, aby kupić używany pojazd. Klienci, którzy wybiorą tę opcję kredytową, uzyskują szybką zgodę, znaczną kwotę pożyczki, konkurencyjne oprocentowanie kredytu na używane samochody, łatwą aplikację i elastyczne warunki zwrotu.

Niższe koszty ubezpieczenia

Koszty ubezpieczenia różnią się w zależności od wieku, historii jazdy, oceny kredytowej, przebiegu i lokalizacji. Zazwyczaj – tak jak pojazd będzie kosztował mniej – ubezpieczenie używanego pojazdu jest zwykle niższe niż w przypadku nowego pojazdu. Kluczowym czynnikiem przy określaniu kosztu ubezpieczenia samochodu jest wartość samochodu. Ponieważ używany samochód ma mniejszą wartość niż nowsza wersja, koszt ubezpieczenia powinien być niższy. W celu zakupu używanego samochodu warto wejść na stronę: longo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here