termomodernizacja

Obecnie, coraz droższe staje się ogrzewanie budynków mieszkalnych, galopujące ceny oleju opałowego, węgla, czy chociażby prądu zmuszają wielu ludzi do próby redukcji kosztów ogrzewania budynku. Nie bez echa pozostaje również trend eko, nastawiony na minimalizowanie zużycia paliw kopalnych oraz redukcję zużycia energii samej w sobie. O ile możemy teoretycznie obniżyć temperaturę w domu, przez co w skali loku zużyć mniej paliwa / mniej energii na ogrzewanie, to nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie.

Najlepszym rozwiązaniem dla starszego budownictwa będzie wykonanie termomodernizacji budynku. Rozwiązanie obecnie bardzo popularne, niezwykle skuteczne, które w skali roku (w zależności od zużycia energii na opał) pozwala zaoszczędzić tysiące złotych.

Zmiany we wnętrzach to dodatkowe oszczędności i lepsza termomodernizacja

Gold-hand.pl podłogi Kielce

Coraz więcej gmin w Polsce wprowadza zakazy lub bardzo silne ograniczenia w ogrzewaniu budynków mieszkalnych paliwami kopalnymi oraz drewnem. W tej sytuacji niezbędne staje się przejście na drogie ogrzewanie elektryczne, które potrafi mocno nadszarpnąć budżet domowy, chyba że wykonamy dodatkową, np. styropianową izolacje termiczną budynku. Zabieg ten znacząco zniweluje zużycie energii elektrycznej potrzebnej na ogrzewanie i uchroni nasz domowy budżet w przyszłych latach.

Ja przygotować się do termomodernizacji?

Przede wszystkim finanse, obecnie w wielu gminach w Polsce funkcjonują programy dofinansowania na termomodernizację budynków mieszkalnych. Pozwala to na zmniejszenie progu finansowego, koniecznego do podjęcia działań.

Czas, dobro kluczowe w obecnych czasach. Termomodernizacja jest procedurą, która wymaga minimum kilku dni roboczych, jednak można to przyspieszyć wykorzystując profesjonalne przecinarki do styropianu. Działają one na zasadzie drutu oporowego rozgrzewającego się do wysokich temperatur tnąc styropian. Dodatkowo, w trosce o środowisku, niweluje się latające drobinki styropianu.

O ile nie wiele osób zdecyduje się zacząć modernizację samodzielnie, to pamiętajmy dokładnie sprawdzić firmę, której chcemy to przekazać. Koszty są duże, a jako że izolację kładziemy na zewnątrz budynku (przeważnie) – wpływa to na estetykę całej bryły. Poprośmy firmę o portfolio, by pokazał jak wyglądały jej poprzednie realizacje lub popytajmy wśród znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here